Poradniki do pobrania

Lej podciśnieniowy

Więcej
2013/01/13 13:49 #2 przez marnyk
marnyk odpowiedział w temacie: Re: Lej podciśnieniowy
Hej!
Od tygodnia mam nowy lej podciśnieniowy udowy, do zakładania którego używam cieniutkiego rękawa wyciąganego całkowicie przez otwór w dolnej części leja. Niestety od samego początku przy pochyleniu się lub próbie siedzenia zwłaszcza na niskich przedmiotach dochodzi do zassania powietrza i noga już się nie trzyma:/ Żeby ponownie przymocować lej trzeba całą procedurę przechodzić od początku. To jakieś nieporozumienie. Strach wyjść gdzieś w miejsce publiczne i usiąść bo jak noga odpadnie muszę zdejmować wszystko do majtek. Wcześniej przez 2 lata miałem lej silikonowy na pin więc mogłem na chwilę np. popuścić lejek bez zdejmowania silikonu (przykładowo w samochodzie przy dłuższej podróży). Gdy wstałem docisnąłem lejek i było ok. Niestety musiałem go zmienić bo zrobił się za mały. Czy macie podobne problemy z tym lejem podciśnieniowym? A może ktoś się wypowie kto posiada lej podciśnieniowy z silikonem? Może takie rozwiązanie jest lepsze bo gdy nawet lej odpadnie to silikon zostanie i wystarczy tylko odpowietrzyć cały zestaw bez rozbierania się? Dodam tylko, że mało nogi mi zostawili tj. 13cm przy 194cm wzrostu.

Marcin
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/11/11 14:06 #3 przez rober
rober odpowiedział w temacie: Re: Lej podciśnieniowy
Dzięki za odpowiedź. Na nowy lej zdecyduje się chyba po nowym roku. Ciekawe dlaczego protetyk sam mi nie podsunął takiego rozwiązania, dopiero jak zacząłem drążyć temat lejów to powiedział że można zrobić pełnokontaktowy.

Pozdrawiam Robert
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/10/31 12:15 #4 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Re: Lej podciśnieniowy
Witaj Rober !

Przyczyną niespodzianek na szczycie kikuta, może być zbyt duże podciśnienie w przestrzeni dolnej lejka (szczególnie jeśli jest zawór i przestrzeń na dnie miedzy kikutem a lejkiem). Szczyt kikuta powinien być w kontakcie z dnem, a kikut powinien być w pełnym kontakcie z całą powierzchnią leja.
Tak jak Tomek72 opisuje, pełny kontakt przyczynia się do polepszenia sterowności protezą.

Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/10/30 15:40 #5 przez tomek72
tomek72 odpowiedział w temacie: Re: Lej podciśnieniowy
Witam, wewnętrzny lej zrobiony jest z siliconu, przed umieszczeniem w nim mojego kikuta nakładam na niego rękaw który póżniej wyciągam przez dolny otwór odpowietrzający. Noga jest całkowicie zassana i dopasowana do wewnętrznej formy leja. Przy poruszaniu się jest to bardzo istotne ponieważ wten sposób doskonale czujesz pracę twojej dolnej części nogi- kolano,stopa.
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/10/30 14:32 #6 przez rober
rober odpowiedział w temacie: Re: Lej podciśnieniowy
Dzięki za odpowiedź. Czy chodzisz bez pończochy? Czy twój lej całkowicie przylega do kikuta nawet końcówka?

Pozdrawiam Robert
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/10/30 01:28 #7 przez tomek72
tomek72 odpowiedział w temacie: Re: Lej podciśnieniowy
Witam, mam taki lej, musi być dopasowany. Oczywiście w środku jest troszeczkę luzu ale noga nie może się obijać. Ostatnio zmieniłem lej bo stary był zbyt lużny i z tego powodu miałem często obrzęki i robiły mi się podskórne czyraki.
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.707 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art